e-Deklaracje

Wyślij PIT jako e-Deklarację i oszczędzaj swój czas

Załączniki formularze PIT-O , PIT-B , PIT-0 , PIT-D , PIT-ZG i jakie tylko będą Ci potrzebne, możesz wysłać jako e-deklaracjeCzy co roku PIT 37 sprawia ci wiele problemów i jest źródłem niejednego zmartwienia oraz wydatku? Pocieszające jest to, że nie ty jeden masz z nim problemy, a także fakt, że roku na rok pojawia się coraz więcej ułatwień dla podatników. Miliony Polaków każdego roku bledną na samą myśl o tym, że czeka ich rozliczenie roczne i wypełnianie deklaracji PIT 37 . Jeśli nie potrafią tego wykonać samodzielnie, będą musieć skorzystać z usług biur podatkowych, które takie rozliczenie PIT-ów wykonują odpłatnie. Najczęściej cena za taką usługę wynosi od 50 do 100 złotych. W przypadku, jeśli będziemy musieli jeszcze dokonać dopłaty do urzędu skarbowego, może to stanowić poważne obciążenie dla naszego domowego budżetu. Dlaczego więc tym razem nie wziąć sprawy w swoje ręce i nie skorzystać z możliwości darmowego programu PIT 2023.


Obowiązek dla wszystkich

Wszystkie osoby, które w rozliczanym roku podatkowym, czyli 2023 osiągnęły dochody, mają obowiązek wykazać je w zeznaniu rocznym, a także dokonać wpłaty podatku jeśli wyjdzie im taki obowiązek, albo skorzystać z możliwości odzyskania swojej nadpłaty podatku pobranego w formie zaliczek. Możliwe, że sytuacja podatnika była jeszcze bardziej skomplikowana, czyli na przykład osiągał dochody z różnych źródeł. Mogło być tak, że ten człowiek pracował i na etacie i na zlecenia, a także uzyskiwał dochody z zagranicy, pracując na przykład zdalnie.

e-Deklaracje – przełomowe rozwiązanie

Pit online, pit przez internet, pit on-line, e-deklaracje, różne formy nowoczesnego składania zeznania rocznego piJednym z największych udogodnień, jakie dobry program PIT 37 oferuje swoim użytkownikom, jest wysyłanie rozliczeń drogą elektroniczną do urzędów skarbowych przez system e-Deklaracje. Mamy duży wybór programów z których możemy korzystać podczas wypełniania i wysyłki PIT 37 za 2023. Pomyśl teraz sobie o tym, jak wielką stratą czasu było samodzielne zanoszenie rozliczeń rocznych do urzędu skarbowego. Oczekiwania w kolejkach, ewentualne poprawki formularzy i ponowne wizyty. Teraz o tych trudnościach możesz zapomnieć, gdyż program PITy roczne 2023 (pit-format.pl) sam weryfikuje poprawność wprowadzonych przez ciebie danych i ewentualne problemy są tobie zgłaszane do ich poprawienia. W efekcie, wysyłasz online kompletny i prawidłowo wypełniony PIT 37 za 2023.

Konieczne potwierdzenie odbioru

Po wysyłce prawidłowej e-Deklaracji i poprawnym jej dotarciu do systemu Ministerstwa Finansów, pobierasz na swój komputer elektroniczne Urzędowe Potwierdzenie Odbioru UPO. Możesz je wydrukować lub zapisać na dysku, wraz z deklaracją PIT w postaci elektronicznej. Wszystko po to, aby mieć pewność i dowód, że Twoje rozliczenie PIT 37 zostało przez ciebie przygotowane, wysłane, a serwery je odebrały. Cały proces wysyłania i odbierani potwierdzeń program wykonuje w tle, łącząc się z serwerami bez twojego udziału. Wszystko co musisz zapewnić, to jedynie dostęp do Internetu.


Program dobry dla każdego podatnika

Darmowy, dobry, najlepszy – wszystko czego potrzebujesz do rozliczenia podatku znajdziesz w programie PIT FORMAT E-deklaracje – wygodny i szybki sposób wysłania formularza deklaracji podatkowej PIT 2023. Szybki zwrot podatkuDlaczego darmowy program PIT 37 jest godny polecenia? Powodów jest co najmniej kilka. Przede wszystkim jest to na ten moment najlepszy i bezpłatny program do samodzielnego rozliczania się z podatku dochodowego. Program PIT 37 obsługuje wszystkie stosowane w kraju formularze deklaracji podatkowych, w tym PIT 36, PIT 28 oraz wiele innych. Aby móc prawidłowo rozliczyć się z urzędem skarbowym, powinniśmy pobrać plik instalacyjny programu i zainstalować go na dysku swojego komputera. Czynność ta jest bardzo prosta i polega na wciśnięciu zaledwie kilku przycisków. Po zainstalowaniu, program się samoczynnie uruchomi, wyświetlając kreator wypełniania formularzy. Na tym etapie każdy z Państwa będzie mógł zdecydować, który druk ma zostać użyty do rozliczenia. Jeśli nie masz pewności, czy PITy 2023 roczne powinny być wykonane na druku PIT-37, 36 lub innym, program udzieli ci niezbędnych wskazówek na ten temat.

Trudne sytuacje podatników

Dobry program PIT 2023 pomoże także przebrnąć przez bardziej skomplikowane rodzaje rozliczeń, łączące różne źródła przychodu i odliczanie ulg. To dobre rozwiązanie, gdyż jest on wyposażony w kreator zeznania podatkowego, a osoba korzystająca z niego musi tylko wypełnić określone rubryki. W tym programie jest także dział o nazwie pomoc, który podpowiada i wyjaśnia wiele kwestii.

To jednak proste

Wypełniając PIT 37 za 2023 wystarczy przepisać kwoty z PIT-u od swojego pracodawcy, jeśli był to tylko jeden pit, a jeśli pracodawców było więcej, to należy wpisać po kolei swoje źródła dochodów, każde oddzielnie, za pomocą kreatora, a sam program wszystko pozlicza.

Pamiętaj o pobranych zaliczkach

Pit format – dobry program pit. Bezpłatny, wiarygodny, bezpieczny.Ważne jest także, poza dochodem i kosztem, przepisywanym z każdego PIT-u, przepisać kwotę zaliczki pobranej na podatek. Dzięki temu wypełniając swój roczny PIT 2023 będzie można dowiedzieć się, czy podatek jest do zapłaty, czy należy się nam zwrot z urzędu skarbowego, gdyż powstała nadpłata. Jeśli chodzi o samo rozliczenie PIT 37 to dotyczy ono osób pracujących, albo zarabiających na podstawie umowy zlecenia. W całym procesie rozliczania się pomaga dobry darmowy program pit, posiadający automatyczny system aktywnych formularzy, a także wparcie kreatora, z którego mogą także skorzystać osoby zobowiązane wypełnić PIT-36 lub deklarację PIT 28. Przy czym ten pierwszy, czyli PIT- 36 jest przeznaczony dla osób prowadzących działalność gospodarczą, a także uzyskiwały dochody z zagranicy, bez wpłacania zaliczek na podatek przez polskich płatników. To formularz także dla innych dochodów z pracy, których nie da się wykazać w PIT 37, albo dla osób uzyskujących dochody z wynajmu i podnajmu nieruchomości.